Ataki w Syrii z wykorzystaniem broni chemicznej?

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Wojna domowa w Syrii trwa już dwa lata. Nic nie wskazuje na to, by konflikt osłabł. W ostatnim czasie dopuszczono się użycia broni chemicznej. Władze oraz opozycja wzajemnie oskarżają się o wykorzystanie substancji trujących.

W ataku zginęło około 30 osób, natomiast ponad stu zostało rannych. Większą częścią poszkodowanych są cywile. Wielu z nich jest w stanie krytycznym.

Rząd Syrii oskarżył terrorystów o zastosowanie broni chemicznej, broniąc się, że z atakiem nie ma nic wspólnego. Natomiast opozycja zarzuca wykonanie ataku armii Assada. Na razie nie ma jednoznacznych dowodów na użycie broni chemicznej na północy kraju oraz na przedmieściach Damaszku.

sxc

sxc

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Giennadij Gatiłow i ambasador amerykański w Syrii Robert Ford, oznajmili, że należy dokładnie zbadać sytuację.

Iran i Rosja dołączyły się do oskarżeń przeciwko opozycji rządu Baszara el-Assada.

Barack Obama ostrzegał władze Syrii przed użyciem broni chemicznej. Izrael i państwa zachodnie czują się zagrożome, gdyż pojawiła się obawa, że broń może trafić w ręce islamistów, którzy walczą wśród rebeliantów.

 

JW

Autor: Joanna Wińczewska

Źródło: www.news.money.pl/www.polish.ruvr.ru/www.rp.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry