Avatar 2 i zmiany planów

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Twórca najbardziej dochodowego filmu, James Cameron  w wywiadach mówi o pracach nad kolejnymi częściami hitu filmowego z Pandory. Premiera zapowiedziana wstępnie na 2014 rok opóźniła się i z całą pewnością nie zobaczymy kolejnych części przed 2015.

avatar23

James Cameron wziął na swoje barki duży ciężar. Jak sugerują jego wypowiedzi Avatar 2 i Avater 3 powstaną w tym samym czasie. Podobna praktyka zdała egzamin przy produkcjach jak Matrix czy Piraci z Karaibów. Głównym celem takich działań jest obniżenie budżetu. Aby nie odciągać uwagi od kontynuacji swojego dzieła, reżyser zdecydował nie realizować innych projektów.  Przynajmniej do zakończenia prac nad serią.

O ile w Avatarze widzowie podziwiali ekosystem lądowy Pandory, o tyle w kolejnej odsłonie Cameron zejdzie do głębin oceanów. Aby pokazać podwodny świat egzotycznej planety, reżyser zszedł na samo dno Rowu Mariańskiego. Na wyspach Mikronezji zdjęcia robiono z zastosowaniem techniki Motion Capture.

Jak na razie wiadomo, że Avatar będzie trylogią. Cameron nie wyklucza, że pojawi się więcej części. W jednym z wywiadów wspominał nawet o Avatarze 4, ale z oczywistych względów nie można potwierdzić takiej informacji.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.students.pl/kultura/tag/18165/Avatar-2-kiedy-premiera http://www.filmweb.pl/film/Avatar+2-2015-558178

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry