Jaka powinna być sekretarka? jednym słowem – Wspaniała

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Polskie premiery światowych filmów zawsze mają miejsce nieco później. Tydzień, miesiąc – bywa różnie. W tym przypadku ponad kwartał. Wspaniała, to francuska komedia w reżyserii Regisa Roinsard’a, którą możemy oglądać od 22 marca tego roku. Światowa premiera miała miejsce 17 listopada 2012.

wspaniala2013

Akcja rozgrywa się w latach 50. Identycznie ubrane kobiety szturmują firmy w poszukiwaniu pracy dającej niezależność. Lekki makijaż, skromne uczesanie i oczywiście okulary. Atrybut każdej, szanującej się sekretarki. Bo wtedy każda pani chciała pełnić akurat taką funkcję. Młoda dziewczyna, bohaterka filmu, także pragnie sprawdzać się w tym fachu. Nie do końca wie, co ma robić, ale dzielnie brnie do celu. Idzie, więc na rozmowę kwalifikacyjną i już w poczekalni dowiaduje się, że oto trafiła do zupełnie jej obcego świata sekretarek. Czy poradzi sobie z wyzwaniem? Oczywiście! Przecież jest główną bohaterką!

Film prezentuje się dobrze we francuskich pismach branżowych. Pozytywne recenzje zachęcają do zapoznania się z obrazem, a obsada wiele obiecuje. Frywolne i zwiewne, tak jak moda damska lat 50, kino francuskie wydaje się być najlepszym gruntem dla takiego rodzaju komedii.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.filmweb.pl/film/Wspania%C5%82a-2012-636341 http://www.ofeminin.pl/wydarzenia-kulturalne/wspaniala-wspanialy-film-dla-kobiet-d49638.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry