Stoch trzecim skoczkiem sezonu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Na zakończenie sezonu w skokach narciarskich w indywidualnym konkursie na skoczni mamuciej w Planicy zwycięstwo odniósł Jurij Tepes. Dwóch innych Polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce konkursu.

Ku zadowoleniu zgromadzonej publiczności ostatni konkurs w sezonie wygrał Słoweniec Jurij Tepes. Na drugim miejscu uplasował się Rune Velta, co jest jego życiowym osiągnięciem. Trzecie miejsce zajął Peter Prevc.

Na ósmym miejscu konkurs zakończył Kamil Stoch. Piotr Żyła znalazł się ostatecznie na piątej lokacie po świetnym skoku w serii finałowej. Po pierwszej części konkursu zajmował bowiem dopiero czternaste miejsce. Maciej Kot zajął osiemnaste, a Dawid Kubacki 21. miejsce.

Planica była ostatnim etapem sezonu 2012/13. Kryształową Kulę zdobył po raz drugi w karierze Gregor Schlierenzauer. Austriak wywalczył także małą kulę za loty narciarskie. Drugim zawodnikiem klasyfikacji generalnej okazał się być Anders Bardal. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, dla którego jest to zdecydowanie najlepszy sezon w karierze.