I, II i III – Fazy uniwersum Marvela, czyli z czym to się je

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Przy zapowiedziach filmów komiksowego giganta często pojawia się zapis „film zalicza się do drugiej fazy”, albo „obraz wejdzie oficjalnie do fazy trzeciej”. Bohater jest kojarzony, komiks ewentualnie też. Tylko o co chodzi z tą fazą? W krótkim artykule postaram się to wyjaśnić.

Zaczynając od początku. Pierwsza faza, a więc: „Captain America: The First Avenger”, „Thor”, „Iron Man” i „Iron Man2”, „The Incredible Hulk, to taki wstępniak. Filmy pokazują jak powstali Kapitan Ameryka, Iron Man i Hulk, a także skąd i kim właściwie jest Thor. Pokazując mięśniaka z Asgardu, nie sposób także wspomnieć o podstępnym Lokim. Pierwszą fazę można określić zatem jako genezę superbandy. Całość podsumowuje „Avengers”, w którym wszyscy wyżej wymienieni spotykają się we wspólnej walce przeciwko zabójcy Baldura.

marvel

Druga faza  zaczyna się teraz. Dokładniej 18 maja, ale to już za pasem. „Iron Man 3” oficjalnie wprowadzi nas w kolejny etap uniwersum. O ile wcześniej dowiadywaliśmy się jak, po co i dlaczego, to teraz poznamy tego skutki. Coś jakby konsekwencje Avengersów. Oprócz tego, kolejne filmy nadal będą skupione na losach każdego z nich, ale zostaną wprowadzone także nowe postacie. Ten aspekt ma w drugiej fazie niezwykle dużą wagę. Pojawi się zatem sequel „Thora” – „Thor” Mroczny Świat”, wspomniany „Iron Man 3”, „Captain America” Winter Soldier”, „Guardian of the Galaxy” oraz podsumowujący „Avengers 2”.

Na ostatek faza trzecia. Jak na razie wiadomo tylko, że pojawia się Ant-Man i Dr Stranege. W trzeciej fazie, po długiej przerwie zobaczymy także Hulka. Co dalej? Można jedynie spekulować o kolejnym filmie z Iron Manem. Kontrakt Roberta Downey’a Jr. kończy się właśnie po tej części, a producenci już zapowiedzieli, że mogą szukać zastępstwa dla aktora. Dotychczasowy odtwórca roli wciąż jest zainteresowany współpracą, więc postawa jego pracodawców nieco dziwi. Zapewne pojawią się także kolejne części pozostałych Avengesów.

Jeszcze, tak dla krótkiego posumowania – faza pierwsza nazywana także realisyczną zawierała sześć filmów w tym dwa o Iron Manie. Kolejny etap, nazywany fazą kosmiczną to już jedynie pięć obrazów. Ostatnia faza, ochrzczona magiczną jest jak dotąd najbardziej nieznaną.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://marvelcomics.pl/news/index/id/20142/Uniwersum%20Filmowe%20Marvela%20-%20Faza%20Pierwsza http://hatak.pl/news/29815/Kevin_Feige_o_II_fazie_uniwersum_Marvela

Powiązane wpisy

  • Zakrza

    Jakiego kur.a Baldura?


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry