Polska pewnie wygrywa z San Marino 5:0

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Mało kto spodziewał się innego rezultatu w tym meczu. Reprezentacja Polski prowadzona przez Waldemara Fornalika wygrała 5:0 z drużyną San Marino.

Goście raczej nie sprawiali zagrożenia dla naszej drużyny, choć w 90. minucie jeden z graczy tego małego państwa znalazł się w sytuacji sam na sam z Arturem Borucem. Polski bramkarz wyszedł jednak w porę z bramki i zdołał obronić piłkę.

Przez pierwsze dwadzieścia minut San Marino bardzo dzielnie broniło dostępu do swojej bramki. Gol otwierający wynik padł dla biało-czerwonych w 21 minucie, a jego autorem był Robert Lewandowski, który wreszcie zdołał przełamać niemoc strzelecką w drużynie narodowej. Bramka padła z rzutu karnego, podobnie zresztą jak trafienie numer trzy.

Oprócz napastnika Borussi Dortmund na listę strzelecką wpisali się także Łukasz Piszczek w 28. minucie spotkania, Teodorczyk w 61. minucie, a także Jakub Kosecki w doliczonym czasie gry, dla którego była to debiutancka bramka w reprezentacji.