Kredyty dla studentów

AKTUALNOŚCI, BANKI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Studenci ostatniego roku oraz absolwenci szkół i uczelni wyższych będą mogli ubiegać się o pożyczkę na biznes. Kredyt będzie sięgać nawet do 74 tysięcy złotych. Jest to szansa dla młodych ludzi, którzy mają pomysły, a brak im środków na realizacje.

stock.xchng

stock.xchng

Projekt założeń nowelizacji ustawy zakłada, że o pożyczkę wnioskować mogą studenci ostatniego roku studiów oraz absolwenci do 2 lat od otrzymania dyplomu. Czasu na ułożenie idealnego biznesplanu nie brakuje, gdyż wnioski wraz z biznesplanem będą przyjmowane od 2014 roku.

Fundusz Pracy zapewni zaplecze finansowe, przekazując środki do Banku Gospodarstwa Krajowego. Wnioskodawca maksymalnie może otrzymać ok. 74 tysiące złotych, a oprocentowanie pożyczki będzie wynosić jedynie 1 procent.

Kredyt zostanie rozłożony na 7 lat. Kredytobiorca będzie miał możliwość skorzystania z 12-miesięcznej karencji lub umorzenia części pożyczki.

Dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, iż liczba osób bezrobotnych z wykształceniem wyższym wzrasta. A mianowicie w grudniu 2011 roku ich liczba wynosiła 225,8 tys., natomiast rok później zwiększyła się do 251 tys. osób. Pomoc finansowa dla studentów jest sposobem na bezrobocie, według Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

JW

Autor: Joanna Wińczewska

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry