Off Plus Camera coraz bliżej – podano tytuły startujących filmów

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Festiwal Off Plus Camera, to wielkie widowisko, ale i szansa dla twórców wyświetlanych filmów. Oprócz konkursów (Międzynarodowy Konkurs o Krakowską Nagrodę Filmową, Konkurs Polskich Filmów Fabularnych) znalazło się miejsce na sekcje z zupełnie odmiennymi filmami. Części z nich nie zobaczymy w polskich kinach, więc tym bardziej warto je odwiedzić.

stock.xchng

stock.xchng

Tym razem 10 polskich filmów będzie startowało w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. Stawką jest Polski Nobel Filmowy, czyli aż 100 tysięcy złotych. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo przewidziano nagrodę w wysokości 10 tys. dla najlepszej roli męskiej i żeńskiej. Sekcja Konkursowa Polskich Filmów Fabularnych to pokaz debiutów (Być jak Kazimierz Deyna, Dziewczyna z Szafy), poetyckich opowieści (Nieulotne) czy historii wziętych z życia (Jesteś Bogiem). Wyświetlane materiały pochodzą od wschodzących twórców oraz uznanych reżyserów.

Festiwal odbywa się od 12 do 21 kwietnia w małych i średnich krakowskich kinach. Oprócz filmów wszyscy, którzy zakupili bilety oraz karnety wstępu mają okazję wziąć udział w warsztatach oferowanych przez  organizatorów, spotkać się z zaproszonymi gośćmi oraz wysłuchać wykładów oraz prelekcji ekspertów danej dziedziny.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.offpluscamera.pl/ http://www.mmkrakow.pl/442527/2013/3/13/festiwal-off-plus-camera-program-bilety-opisy-filmow?category=news

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry