Stadion olimpijski w Rio zamknięty

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Jak widać nie tylko w Polsce istnieją problemy z dachem. Te pojawiły się także w Brazylii, a dokładniej w Rio de Janeiro, na stadionie olimpijskim, który ma być jednym z obiektów podczas letniej olimpiady w 2016 roku.

Burmistrz Rio de Janeiro odniósł się do całej sytuacji mówiąc, że dach ma rzeczywiście problemy strukturalne i najrozsądniej na tę chwilę będzie zamknąć stadion.

stock.xchng

stock.xchng

Istnieje bowiem realne zagrożenie zawalenia. Pylony podtrzymujące konstrukcję są popękane w związku z czym dach rusza się między innymi w momencie silniejszych podmuchów wiatru.

Obiekt został wybudowany w 2007 roku. Przeliczając na polską walutę kosztował około 500 milionów złotych. W 2016 roku mają tam zostać rozegrane konkurencje lekkoatletyczne podczas igrzysk olimpijskich. Otwarcie i zamknięcie imprezy odbędzie się na Maracanie. W ciągu trzech lat pozostałych do igrzysk problem pewnie uda się rozwiązać, jednak cztery klubu( Flamengo, Botafogo, Fluminense i Vasco da Gama ) grające na stadionie będą musiały szybko poszukać innych obiektów. 

Autor: Amadeusz Bielatowicz

Źródło: Stadiony.net ; tvn24.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry