Kompilacja polskiego post-rocka Lights and Air

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Niedawno na rynku pojawiła się płyta niecodzienna. Nie dość, ze usłyszymy na niej wyłącznie polskich wykonawców, to jeszcze wszystkie zgromadzone na niej zespoły grają istną mieszaninę gatunków jak ambient, post-rock, post-metal itp. Bardzo odważne przedsięwzięcie zadebiutowało w pierwszy dzień wiosny. Miejmy nadzieję, że tak jak i w tej porze roku, płyta wniesie świeży powiew do świata tych gatunków. Wydanie kompilacji jest krokiem odważnym także z innego powodu. Każdy z 24 zebranych utworów, pochodzi od nieznanych dotąd wykonawców. Niezależni artyści o niewielkiej sławie, pod szyldem Post-rock PL mają szansę zdobyć uznanie melomanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Promocja na wielką skalę przez organizatora wielu koncertów zdaje się być dobrą ścieżką.

cd,muzyka,album

cd,muzyka,album

Grupa post-rock PL udostępnia płytę bezkosztowo. Za pomocą serwisu badcamp każdy może pobrać ją w formacie mp3. Miło widzieć, że mimo pościgu za pieniędzmi, ktoś zechciał zająć się promocją polskich zespołów i w tym celu wydać darmową składankę. Z drugiej strony kto inny jak nie post-rock PL miałby sie tym zająć? Nie ma w kraju większej strony trzymającej pieczę nad tym gatunkiem. A trzeba przyznać, że oni znają się na rzeczy.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://post-rockpl.bandcamp.com/album/lights-and-air-post-rock-pl-compilation-vol-1 http://allevents.in/events/LIGHTS-AND-AIR-Post-rock-PL-compilation-vol1-pierwsza-post-rockowa-kompilacja-w-Polsce/130223560492657

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry