Szkocja oficjalnie żegna się z mundialem

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Wydawać by się mogło, że w tej fazie eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii szanse na awans straciły już takie reprezentacje jak San Marino, Andora, Wyspy Owcze, Malta, czy Liechtenstein. Zapewne ich także nie zobaczymy na mundialu, jednak to Szkocja jest pierwszą drużyną, która na tę chwilę straciła nawet matematyczne szanse, by wywalczyć przepustkę na turniej w Ameryce Południowej.

stock.xchng

stock.xchng


Szkoci prowadzeni od stycznia przez Gordona Strachana po sześciu meczach zajmują ostatnie miejsce w grupie A. Eliminacje zaczęły się dla nich przyzwoicie, bo od dwóch remisów z Serbią i Macedonią na własnym terenie. Później jednak odnosili już same porażki. Nie sprostali dwukrotnie Walii, Belgii i w ostatnim meczu Serbii, przegrywając ten mecz 2:0. Na dodatek w grupie A są dwie pewne drużyny, które liderują stawce z szesnastoma punktami na swoich kontach. Mowa o Chorwacji i Belgii. Trzecia Serbia ma siedem „oczek”.

Mimo takiej sytuacji Gordon Strachan szuka pozytywów mówiąc, że drużyna już od teraz może zacząć przygotowania do eliminacji mistrzostw Europy w 2016r. Trudno powiedzieć ile ironii było w tej wypowiedzi. Swoją drogą trudno winić tego szkoleniowca za taką sytuację, bowiem przejął on reprezentację w styczniu tego roku.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry