Wielki talent Raphaela Varane’a

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Jeszcze niedawno niewiele w ogóle wiedziało o jego istnieniu. Odkąd jednak pojawił się w pierwszym zespole Realu Madryt trudno nie zwrócić uwagi na tego znakomitego piłkarza. Bardzo młody, dynamiczny, a przede wszystkim, z wielkimi perspektywami na przyszłość.

Mowa o środkowym obrońcy Realu Madryt Raphaelu Varanie, który przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki „Królewskich”. Ze składu wygryzł samego Pepe, co jest najlepszym dowodem na to, jak wielkim zaufaniem darzy go Jose Mourinho.

fot.katabasis/cc.2.0

fot.katabasis/cc.2.0


Varane urodził się w 1993 roku, a już siedem lat później zaczął piłkarską karierę w klubie AS Hallemmes. Po dwóch latach wiele innych drużyn wyrażało zainteresowanie utalentowanym dzieciakiem. Najlepszą wystosowało Lille, jednak zawodnik wybrał propozycję RC Lens. Grał tam do 2010 roku w drużynach juniorskich i młodzieżowych. Po awansie klubu do pierwszej francuskiej ligi podpisał tam profesjonalny kontrakt. Po zakończeniu sezonu 2010/11 młodego obrońcę chciały mieć w swoich kadrach najlepsze drużyny Europy, w tym Manchester United i Paris Saint-Germain. Francuz wybrał jednak ofertę Realu Madryt. Z tą ekipą podpisał sześcioletni kontrakt, a zapłacono za niego 10 milionów euro. Warto podkreślić, że to głównie dzięki staraniom Zidane’a Varane trafił na Santiago Bernabeu.

20-latek zadebiutował w drużynie już w 2011 roku. Głośno zaczęło o nim być w ostatnich miesiącach, zwłaszcza po świetnych występach w Gran Derbi, a także meczach Ligi Mistrzów z Manchesterem United. Varane zadebiutował także w dorosłej reprezentacji narodowej podczas marcowych meczów eliminacyjnych z Gruzją i Hiszpanią.

Frank Leb?uf, były reprezentant Francji, docenia talent piłkarza, a także podkreśla, że Varane ma mentalność dużo bardziej dojrzałego piłkarza i jako jeden z niewielu po przyjściu do Realu nie skoncentrował się na pieniądzach, tylko na grze w piłkę. Jeśli jego talent będzie się rozwijał, możemy być pewni, że za kilka sezonów będzie jednym z najlepszych defensorów na świecie.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry