Yoichi Wada ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Square Enix

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GRY, ROZRYWKA

Wada piastował stanowisko dyrektora generalnego od 2000 roku. Nic nie wskazywało, że Square Enix pod jego wodzą może mieć jakiekolwiek problemy. Rzeczywistość okazała się boleśnie zaskakująca. Obecny kwartał jest dla japońskiego studia najgorszym w historii. Miliony dolarów strat odbiły się nie tylko na jego budżecie, ale i na dumie byłego prezesa. Świadomość porażki była na tyle dotkliwa, że Yoichi Wada postanowił zrezygnować ze swojej posady na rzecz Yosuke Matsudy.

squareenix

Do końca marca zostało niewiele, zatem nie ma co liczyć na poprawę sprzedaży najświeższych produkcji. Chociaż Tomb Rider, Hitman: Rozgrzeszenie i Sleeping Dogs, rozeszły się w milionowych nakładach, Square Enix podkreśla swoje rozczarowanie. Spodziewano się liczb znacznie wyższych. Jak bardzo poniżej oczekiwań plasują się zyski? Tego nie ujawniono. Zarząd studia za przyczynę rezygnacji Wady podaje potrzebę restrukturyzacji firmy. Stanowisko to podtrzymuje Yoichi, chociaż wspomniane straty są nie bez znaczenia.

Matsuda na oficjalny awans poczeka do czerwca. Na 33 spotkaniu udziałowców studia formalnie już zostanie nowym CEO. Square Enix nie zaprzestaje prac nad odsłonami Final Fantasy i obiecuje zapowiedź kolejnej części na E3.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.miastogier.pl/wiadomosc,22535.html http://www.gamespot.com/news/square-enix-president-yoichi-wada-resigns-amid-extraordinary-loss-6405925

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry