Rasistowskie zachowanie kibiców w Anglii

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Angielska Federacja Piłki Nożnej rozpoczęła postępowanie w sprawie rzekomych rasistowskich przyśpiewek kibiców reprezentacji narodowej podczas meczu z San Marino. Całą sprawę rozpatrzy także FIFA oraz antyrasistowski organ FARE. Anglikom grożą dotkliwe kary.

stock.xchng

stock.xchng


Reprezentacja Anglii grała z San Marino w zeszły piątek w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii. Piłkarze z Wysp wygrali tamten mecz 8:0. Na trybunach jednak podobno pojawiły się rasistowskie przyśpiewki angielskich kibiców skierowane głównie w stronę Rio Ferdinanda i jego brata Antona. Obydwaj nie zostali powołani na mecz eliminacyjny.

„Rozpalcie ognisko, umieśćcie w nim Rio i Antona i niech się k… palą” – tak rzekomo śpiewali angielscy kibice podczas meczu z San Marino. Rio Ferdinand, obrońca Manchesteru United, nie ukrywał swojego zdziwienia komentując całe wydarzenie na twitterze.

Anglikom grożą kary, jeśli okaże się, że kibice faktycznie śpiewali tego typu przyśpiewki. Jedną z nich mogą być mecze bez udziału kibiców w dalszych meczach eliminacyjnych.

A.Bielatowicz

źródło:
Polskieradio.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry