Legia najlepsza w stolicy

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Głównym punktem 20. kolejki polskiej ekstraklasy były derby Warszawy pomiędzy Legią a Polonią. „Wojskowi” okazali się lepsi w tej konfrontacji wygrywając 2:1. Spotkanie odbywało się na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej.

W przekroju całego meczu to zdecydowanie Legia miała przewagę, co ostatecznie zdołała potwierdzić. Od samego początku „Legioniści” próbowali atakować na bramkę rywala. W pierwszej połowie jednak żadnemu zespołowi nie udało się strzelić gola, a końcówka była wręcz dość nudna.

W drugiej części gry Danijel Ljuboja otworzył wynik spotkania po ewidentnym błędzie bramkarza „Czarnych Koszul” Sebastiana Przyrowskiego. Na kilka minut przed końcem Łukasz Piątek zdołał wyrównać i do podziału punktów zabrakło naprawdę niewiele. Legia rzuciła się jednak do ataku i już w doliczonym czasie gry do siatki trafił młody Dominik Furman, który w 64. minucie zmienił na boisku Łukasika.

Legia Warszawa umocniła się więc na pierwszym miejscu w tabeli mając na swoim koncie 43 punkty. Lech Poznań traci do lidera siedem „oczek”, jednak poznaniacy rozegrali jedno spotkanie mniej.