Martin O’Neill żegna się z pracą w Sunderlandzie

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Kilka meczów bez dobrych wyników i trener zostaje zwolniony. To scenariusz, który jest dobrze znany kibicom na Wyspach. Po sobotniej porażce Sunderlandu z Manchesterem United z funkcji menedżera i trenera zespołu został zwolniony Martin O’Neill.

Ellis Short, właściciel Sunderlandu nie wytrzymał, choć wydaje się, że i tak miał spory kredyt zaufania do O’Neilla. Jednak po serii ośmiu meczów bez zwycięstwa zdecydował się zwolnić Irlandczyka.

sxc

sxc


Właściciel klubu poczynił spore wzmocnienia, bo plan był taki, by zespół walczył o miejsce dające grę w europejskich pucharach. Rzeczywistość jednak jest taka, że Sunderland będzie bił się o utrzymanie w najlepszej klasie rozgrywkowej. Na siedem kolejek przed końcem zajmuje szesnastą lokatę, a więc tuż nad strefą spadkową, zaledwie z punktem przewagi nad Aston Villą. Najbliższy kalendarz dla „Czarnych kotów” też nie wygląda zbyt optymistycznie, bo przed nimi między innymi spotkanie z Chelsea.

W najbliższych dniach ma zostać wyłoniony nowy menedżer. Pod uwagę brani są Mark Hughes, Roberto Di Matteo, Steve McClaren i Paolo Di Canio.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry