Polacy znów strzelają dla Borussii

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

W 27. kolejce spotkań niemieckiej ekstraklasy Borussia Dortmund pokonała 2:1 VFB Stuttgart. Dla gości bramki strzelali Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Borussia wyszła na to spotkanie bez Łukasza Piszczka w podstawowej jedenastce. Kontuzji jednak w trakcie meczu nabawił się Marcel Schmelzer i zastąpił go reprezentant Polski. Chwilę po wejściu na plac gry strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu Marco Reusa.
bundesliga-logo
Goście raczej kontrolowali sytuację na boisku, jednak Stuttgart zdołał wyrównać stan rywalizacji tuż przed siedemdziesiątą minutą. W 82. minucie na prowadzenie Borussię wyprowadził ponownie Robert Lewandowski po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka. Był to kolejny gol z rzędu w meczach, w których wystąpił w niemieckiej Bundeslidze. Lewandowski prowadzi także w klasyfikacji strzelców całego sezonu mając na koncie 20 trafień.

Drużyna z Dortmundu zajmuje drugie miejsce w tabeli z ogromną stratą do pierwszego Bayernu Monachium, który już w następny weekend może przypieczętować mistrzostwo kraju.