Tomasz Frankowski na podium

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

W meczu Jagielloni Białystok z Piastem Gliwice Tomasz Frankowski strzelił bramkę, która była 167. trafieniem tego piłkarza w ekstraklasie. Tym samym wskoczył na podium klasyfikacji strzelców najlepszej piłkarskiej ligi w Polsce.

38-letni piłkarz zrównał się z Gerardem Cieślikiem. Obydwaj zajmują trzecie miejsce w tej klasyfikacji. Frankowski jest jednak jedynym piłkarzem występującym jeszcze na boiskach spośród tych, którzy w polskiej pierwszej lidze strzelili ponad 100 bramek. Jest to tzw. „Klub 100”.
ekstraklasa

Do najlepszego strzelca tej klasyfikacji Ernesta Pohla brakuje mu jeszcze sporo. Wieloletni zawodnik Górnika Zabrze ma na swoim koncie 186 bramek. Rekord będzie trudno pobić, bo obecny sezon jest prawdopodobnie ostatnim dla napastnika Jagielloni.

Na drugim miejscu klasyfikacji znajduje się Lucjan Brychczy (182 gole), który zasłynął z gry w Legii Warszawa. Tomasz Frankowski natomiast chyba najlepiej pamiętany jest z czasów gry w Wiśle Kraków, chociaż drużynę z Białegostoku reprezentuje już od 2009 roku.

A.Bielatowicz

zrodlo:
Tvn24.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry