Wii U bez silnika Unreal Engine 4

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, TECHNOLOGIE

Wiadomość może i nie jest gorącym newsem, bo wszyscy podejrzewali, że tak się stanie, ale wreszcie obawy zyskały pełne i ostateczne potwierdzenie. Konsola od Nintendo nie dostanie produkcji opartych na silniku Unreal Engine 4. Informację podał  na GDC Mark Rein, wiceprezes Epic Games.

wiiU

Wiceprezes nie krył swojego rozbawienia. Poczucie humoru Reina, nie rozweseli niestety twórców Wii U. Fakt, że najnowszy silnik graficzny nie zasili ich konsoli, przesądził o ostatecznym pożegnaniu się  z tytułem next-gena dla tej platformy. Jakby tego było mało, graczy ominie Battlefield 4 oraz zapewne inne produkcje wykorzystujące Frostbite 3. Co więcej wyjście PS4 i Xboxa 720 może pogrzebać szanse konsoli u  nowych nabywców. A przecież obecnych posiadaczy też trzeba jakoś zatrzymać. Przekonywanie o planach dla kompatybilnego  z nią Unreal Engine 3, nie brzmi zbyt pocieszająco. Przed Nintendo trudne zadanie, a przyszłość rysuje się w ciemnych barwach.

Powracając jednak do wystąpienia Reina. Może jego komunikat na GDC nie należał do odkrywczych i z pewnością mężczyzna był tego  świadomy to mógł zachować chociaż pozory profesjonalizmu. Szyderstwo w  tonie wiceprezesa Epic Games nie świadczy o nim najlepiej.

 

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,13657408,Czy_Unreal_Engine_4_bedzie_dzialal_na_Wii_U___Hahaha_.html http://uk.ign.com/articles/2013/03/29/unreal-engine-4-frostbite-3-will-not-support-wii-u

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry