Faszysta trenerem Sunderlandu?

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Niedawno w naszym serwisie informowaliśmy o zwolnieniu Martina O’Neilla ze stanowiska menedżera w angielskim Sunderlandzie. Jego następcą został Paolo Di Canio. Na Wyspach wybuchła jednak burza wokół tej postaci.

stock.xchng

stock.xchng


Wszystko dlatego, że Di Canio uważa się za człowieka, który wyznaje idee faszystowskie. W 2005 roku jeszcze jako gracz Lazio Rzym pozdrowił kibiców właśnie faszystowskim gestem. Często szokował także wypowiedziami. Postać ta budzi kontrowersje wśród ekspertów, komentatorów, kibiców, a także, co najgorsze, wśród sponsorów Sunderlandu. Sam zainteresowany na konferencji prasowej pytany o poglądy polityczne nie odniósł się do tematu, mówiąc, że będzie rozmawiał tylko o piłce nożnej. Wszyscy jednak pamiętają jego wypowiedź sprzed lat, kiedy zadeklarował, że jest faszystą.

44-letni trener Sunderlandu grał w przeszłości jako napastnik w takich klubach jak Juventus, Milan, Lazio, West Ham czy Celtic Glasgow. Przygodę trenerską rozpoczął w 2011 roku w Swindon Town. Z Sunderlandem związał się 2,5-letnim kontraktem.

A.Bielatowicz

zrodlo:
Przegladsportowy.pl
polskieradio.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry