Kolejne potwierdzone zespoły na tegorocznym Wave Gotik Treffen

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Im bliżej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, tym więcej informacji o zespołach na WGT. Do tej pory potwierdzono pojawienie się 96 formacji, a przed nami prawie drugie tyle. W  Lipsku od 17 do 20 maja zagra aż 180 zespołów z zakątków całego świata.

Muzyka na festiwalu zapewni prawdziwą mieszankę wybuchową. Znajdzie się miejsce dla mocnego, metalowego uderzenia, neofolku, zaskakującego elektro-popu. Ze względu na charakter wydarzenia pojawi się klimatyczny industrial oraz pasujące do romantycznej scenerii średniowieczne brzmienia. Zespoły wystąpią na czterdziestu scenach rozsianych po całym mieście w najbardziej urokliwych miejscach(Moritzbasei, Volkspalast, Parkbuhne). Do listy wcześniej potwierdzonych gości oficjalnie dołączyła Lacrimosa i The Cassandra Complex. Na stworzonym przez organizatorów spisie widnieją również m.in: Hypnoskull, Burn, Future.

sxc

sxc

WGT mógłby być festiwalem jak inne. Na tle muzycznych eventów wyróżnia go nie tylko atmosfera zatrzymanego w przeszłości Lipska, ale i możliwość odczucia gotyckiego romantyzmu zawartego między strofami poezji albo w zdaniach prozy. Obok odczytów dzieł literackich, organizowane są wystąpienia teatralne, oraz projekcie filmów. Dla bardziej wymagających przygotowane są zabawy role-play.  

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://wave-gotik-treffen.alternation.pl/historia.html http://www.darkplanet.pl/Lacrimosa-i-The-Cassandra-Complex-na-Wave-Gotik-Treffen-2013-46846.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry