Powrót do klasyki z konsolą RetroN 5

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, TECHNOLOGIE

Starzy wyjadacze zapewne pamiętają takie pozycje jak Super Mario Bros. czy Sonic the Hedgehog. Odpalenie ich powoduje nostalgie i powrót miłych wspomnień. Niestety, aby znowu w nie zagrać trzeba mieć stare konsole. No dobrze, ale co z nowymi grami? Xbox, nowe PS-y, komputer i pokój jest bardziej naszpikowany elektroniką niż Avans. Jak dobrze,  że z pomocą przychodzi Hyperkin.

fot.hyperkin

fot.hyperkin

Firma, świadoma oczekiwań oldsukowców, wyszła im na przeciw. Zatrudnieni w niej technicy opracowali konsolę RetroN 5. Niepozorne pudełeczko z łatwością obsłuży kartridże NES-a, SNES-a, Segi Mega Drive, Game Boya klasycznego, Color i Advance. No dobra kartridże swoją drogą, ale nowe telewizory zrobią pikselową papkę z produkcji bezinternetowych czasów. I z tym konsolka poradzi sobie bez problemu, gdyż skaluje materiał video do rozdzielczości 720p, a telewizyjny sygnał przesyła poprzez złącze HDMI. Niewielkie urządzenie posiada także Bluetooth do obsługi bezprzewodowych padów. Ale, ale, jak retro, to na całego. Retro N5 ma oprócz tego 6 wejść na tradycyjne kontrolery danych konsol. Możliwość zapisu gry w dowolnym momencie to standard, który maszynka oczywiście posiada.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.ppe.pl/news-21498-RetroN_5__nowa_konsola_dla_fanow_oldskulu.html http://www.escapistmagazine.com/news/view/122953-RetroN-5-Console-Revives-NES-And-SNES-Era-Classics,http://hyperkin.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry