Tim Burton przybliży nam biografię Margaret Keane

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Film „Big eyes“, przedstawiający biografię amerykańskiej malarki Margaret Keane, zmienia kolejny raz swoją obsadę. W głównych rolach będziemy mogli najprawdopodobniej zobaczyć Christopha Waltza oraz Amy Adams. Jeszcze ważniejsza wydaje się jednak informacja o tym, że obraz wyreżyseruje Tim Burton.

sxc

sxc

Za stworzenie scenariusza odpowiedzialny jest duet Scott Alexander oraz Larry Karaszewski, którzy początkowo mieli go także wyreżyserować. Cała trójka spotkała się już wcześniej, w 1994 roku, na planie filmu „Ed Wood”. Wszystko wskazuje więc na to, że współpraca będzie się panom układać pomyślnie. Producentami obrazu będą bracia Weinstein. Film ma koncentrować się na przełomie w karierze niezwykle popularnej w latach 50. i 60. artystki, której charakterystyczną manierą było malowanie dzieci z wielkimi oczami. Tłem historycznym będzie natomiast rodząca się w tym czasie druga fala amerykańskiego feminizmu.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy film pojawi się w kinach.
Sigurlin

źródło: http://www.focus.de/kultur/vermischtes/big-eyes-christoph-waltz-arbeitet-mit-regisseur-tim-burton_aid_952831.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry