Polacy nie zatrzymali Szwedów

AKTUALNOŚCI, PIŁKA RĘCZNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Trzeci mecz eliminacji do mistrzostw Europy w piłce ręcznej zakończył się dla Polaków niepowodzeniem. Nasi reprezentanci wysoko przegrali ze Szwedami, bo aż 28:21. Przegrali zasłużenie, bo prezentowali się znacznie gorzej od graczy ze Skandynawii.

Szwedzi byli w tym spotkaniu lepsi w każdym elemencie gry. Nie można szukać tłumaczenia w tym, że polscy reprezentanci wyszli do meczu bez dwóch podstawowych rozgrywających. Szwedzi bowiem też nie grali do końca w podstawowym zestawieniu.

sxc

sxc

Początek był bardzo nerwowy dla Polaków, jednak ogólnie pierwsza połowa nie wyglądała najgorzej. To Szwedzi schodzili do szatni z przewagą, aczkolwiek wynosiła ona zaledwie jeden punkt. Istotnym momentem spotkania była gra Polaków w przewadze dwóch zawodników, której jednak nie potrafili wykorzystać. Przez półtorej minuty grając sześciu na czterech nie zdołali strzelić bramki. Co więcej, stracili jedną. Później reprezentacja Trzech Koron rozpędziła się na dobre.

W grupie eliminacyjnej Polska zajmuje drugie miejsce z dwoma punktami straty do Szwedów. Dalej są Ukraińcy i Holandia.