Windows 8 nie przynosi dużych zysków. Udział rynkowy systemu to zaledwie 3%

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, TECHNOLOGIE

Microsoft zapowiadając Windows 8 nie szczędził mu słów pochwały, ale zanim użytkownicy dostali nowy system minęło bardzo dużo czasu. Koniec końców okazało się, że oczekiwania twórców nie pokryły się z wymaganiami właścicieli sprzętów obsługujących okienka. Pomimo intensywnych zabiegów marketingowych wejście W8 na rynek nie należało do spektakularnych.

windows8
Pod koniec października udziały systemu wynosiły zaledwie 0.41% co umieściło go daleko na liście. Nawet za Vistą. Czołowe miejsce zajmował i zajmuje do chwili obecnej „Siódemka”. Dokładnie 26 kwietnia następcy popularnemu dziecku Micorsoftu stuknie pół roku, a nadal plasuje sie raczej w tyle, chociaż trzeba przyznać, że jego sytuacja zmienia się powoli na lepsze. Wzrost popularności do 3.17% nadal nie może cieszyć, szczególnie, że stało się to kosztem starszych wersji, ale lepszy rydz niż nic.

Może i pragmatyczni użytkownicy nie przepadają za „8”, ale raporty Steam-u jednoznacznie wskazują, że gracze coraz częściej przerzucają się na ten właśnie system. Statystyki mówią, że co dziesiąty z nich korzysta z Win8. Analizy traktują łącznie wersję 32- i 64- bitową., chociaż mówi się o przewadze drugiej z nich. Jakby nie było 32-bitówka ma poważne ograniczenia względem niej.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/statystyka/2013/04/co-dziesiaty-gracz-uzywa-windows-8 http://www.maximumpc.com/article/news/windows_8s_market_share_coming_expense_windows_vistaxp2013

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry