Piotr Żyła odwiedził chore dzieci

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

Reprezentant Polski w skokach narciarskich, Piotr Żyła, który w ostatnim czasie zaskarbił sobie sympatię wielu ludzi w całej Polsce, odwiedził oddział onkologii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Była to wspaniała inicjatywa polskiego sportowca i odskocznia od szpitalnej codzienności dla chorych dzieci.

Polski skoczek w szpitalu zjawił się na zaproszenie Fundacji Herosi. Piotr Żyła odwiedził każdego z małych pacjentów, rozmawiał z nimi, robił sobie pamiątkowe zdjęcia, rozdawał fotografie z autografami. Z dziećmi rozmawiał o zawodzie skoczka, specjalnych dietach i treningach, a także wielu innych aspektach życia sportowca.

fot. Sławek/cc2.0

fot. Sławek/cc2.0


Jednemu z dzieciaków podarował słynną jamajską czapkę uszytą przez jego ciocię, kiedy dowiedział się, że pacjent będzie obchodził następnego dnia urodziny. Nie zabrakło też oczywiście życzeń. Kilka słynnych czapek przekazał Fundacji Herosi na aukcje.

Dzieci nie ukrywały wielkiej radości, która towarzyszyła im podczas wizyty przebojowego Piotra Żyły. On natomiast zapowiedział, że jeszcze tam wróci w większym gronie skoczków.

A.Bielatowicz

zrodla
Skijumping.pl
eska.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry