Reforma polskiej ekstraklasy

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Od przyszłego sezonu będziemy świadkami reformy w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki nożnej w Polsce. Rada Nadzorcza Ekstraklasy podjęła decyzję o zmianach w piątek.
ekstraklasa
Liczba drużyn w lidze nie ulegnie zmianie. Nadal będzie to szesnaście zespołów, które w trakcie sezonu rozegrają 30 kolejek, a więc tak, jak było to dotychczas. Nie wyłonią one jednak mistrza kraju. Po rundzie zasadniczej tabela zostanie podzielona na dwie grupy: A i B. W grupie A znajdą się drużyny z miejsc 1-8 i będą one walczyły o mistrzostwo kraju, grając siedem meczów każdy z każdym. W grupie B znajdą się natomiast drużyny z miejsc 9-16, które będą walczyć o utrzymanie. One także rozegrają siedem meczów każdy z każdym. Zespoły z miejsc 1-4 oraz 9-12 zagrają cztery mecze u siebie, natomiast zespoły z miejsc 5-8 oraz 13-16 zagrają trzy mecze u siebie.

Punkty wszystkich drużyn po 30 rozegranych wcześniej kolejkach, w obydwu grupach, zostaną podzielone przez pół (z zaokrągleniem w górę).

Reforma rozgrywek wzbudziła sporo kontrowersji między innymi wśród trenerów drużyn, według których kluby w ogóle nie były pytane o zdanie w kontekście planowanych zmian.

A.Bielatowicz

zrodla:
Polskieradio.pl
przegladsportowy.pl
sport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry