DreamWorks podejmuje się trudnej tematyki.

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Temat pedofilii w śród księży jest tajemnicą Poliszynela. Mówienie o nim sprawia trudności, nie tylko ze względu na opór środowiska katolickiego, ale i dzieci padające jej ofiarą. Prowadzenie dyskursu trafia na grunt ciężki (chociaż komentarze wydają się mówić inaczej),a co dopiero kręcenie filmów o takiej tematyce.

500px-DreamWorks_Studios_logo.svg

Kino zna filmy od pedofilii. Przykładem jest chociażby „Gardens of the Night”(2008), ale obrazy traktujące o księżach wykorzystujących małoletnich nie należą do tak popularnych. Za sprawą DreamWorks sytuacja ma się nieco zmienić. Studio planuje bowiem wydanie obrazu bazującego na reportażu dziennikarzy z Boston Globe. Doświadczenia autorów tekstu pokazały na światło dzienne aferę molestowania dzieci przez księży z Massachusetts i kardynała Bernarda Law’a, który przyczynił się do długoletniego ukrywania sprawy.

Dziennikarze za tekst odstali nagrodę Pulitzera, nie dziwi zatem fakt, że na materiale docenionym w ten sposób zostanie oparty scenariusz. Fabułę przygotuje duet McCarthy/Singer („The Fifth Estate”). DreamWorks widzi w skrypcie zapowiedź dramatycznej opowieści. Oby była równie przekonująca i oprócz grania na emocjach widzów spowodowała coś więcej.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=27953 http://www.darkhorizons.com/news/26664/dreamworks-plans-pedophile-priest-project

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry