Konsole jakie nas czekają – 2013 rokiem premier?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, TECHNOLOGIE

O zawrót głowy przyprawiają informacje dotyczące konsol od tych wielkich i nieco mniejszych producentów. Oprócz dwóch najbardziej wyczekiwanych i pożądanych pojawią się dwie inne, ale nie marginalne.

ps4

Sony nie potwierdziło domysłów jakoby PS4 miało trafić na wszystkie rynki jednocześnie, ale Mike Hogan z GameStop zapala się zaledwie wspominając o planach firmy na nadchodzące miesiące. Równie entuzjastycznie podchodzi do tematu Mark Rein z Epic Games, który dumnie określa kosnolę „perfekcyjnym pecetem do gier”. Poprzednik nex-gena stopniowo podbijał kolejne części świata, czy teraz będzie inaczej? Logicznie rzecz biorąc, mało prawdopodobnym jest jednoczesny debiut na całym świecie, ale przecież są rzeczy, o którym się filozofom nie śniło…

Microsoft nie ma zamiaru pozostać w tyle. Xbox 720 pod nazwą kodową Durango co prawda daty debiutu jeszcze nie ma, ale można spekulować, że skoro Sony wypuści swoją jeszcze w tym roku, to ekipa z Redmont nie pozwoli się wyprzedzić. Wiceprezes z GameStop i w tym przypadku bez skrępowania słodzi nowej konsoli. Podobnie jak w przypadku Orbisa, nie są znane żadne specyfikacje sprzętowe. Wszelkie podawane wcześniej dane, dotyczyły wersji pre-alpha.

ACiCLOtJcCtfmu5tfTQTs05fI9Fb98ExVtJJnJ_Lk7c

Tajemnicą lasu nie jest natomiast Ouya. Data premiery została ustalona (4 czerwca), znane są bebechy, porty i dedykacje. Oczywiście w porównaniu z PS4 i Xbox 720 to maluszek. Procesor Tegra 3, 1GB RAM i 8GB pamięci to nic wielkiego. Całością zarządza Android Ice Cream Sandwich. Standardowo konsola wyposażona jest w Wi-Fi, port HDMI oraz złącze Ethernet. Wszystko to w niewielkiej cenie 99 dolarów.

Parą dla Ouya pewnie zostanie RetroN5. Oprócz złącza Av dostaniemy emulator z gniazdem HDMI. Pozwoli to na odpalenie „Mario Bros” nawet na 42″ telewizorze. Tutaj data premiery przypada na przełom 3 i 4 kwartału roku, ale nie sprecyzowano kiedy dokładnie to nastąpi.  Obydwie zadowolą malkontentów psioczących „jak to kiedyś było dobrze”.

Wszyscy producenci kuszą mnogością gier wychodzących na ich platformach. Przy dobrych wiatrach przyjdzie nam pogodzić nowe generacje z przeszłością jeszcze przed końcem 2013 roku.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://antyweb.pl/kartridze-w-dlon-ouya-i-retron-5-uruchomia-stare-gierki/ http://www.ppe.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry