Zmarł Phil Ramone

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

W Wielką Sobotę (30.03) zmarł znany w Stanach Zjednoczonych producent płytowy, Phil Ramone. Mężczyzna  cierpiał na tętniaka aorty, ale przyczyną śmierci 79-latka było, jak podają członkowie najbliższej rodziny zmarłego, zapalenie płuc.

stock.xchng

stock.xchng

Ramone był niezwykle ważną częścią muzycznego świata. Dowodzą tego chociażby osiągnięcia kompozytora. Czternastokrotny zdobywca nagrody Grammy (nominowany 33 razy) w ciągu swojej działalności miał okazję współpracować z Rayem Charles’em, Bobem Dylan’em, Eltonem John’em oraz Paulem McCartney’em. Producent działał także na polu filmowym, tworząc muzykę do dzieł wielkiego ekranu. Szerokie pole jego pracy obejmowało produkcje telewizyjne jak i teatralne. Działając w kulturalnej strefie muzyki doprowadzał do niezapomnianych wydarzeń estradowych, mowa tutaj o spektaklach muzycznych z udziałem Franka Sinatry z Bono czy Paula McCartney’a z Tonym Bennett’em.

Pierwszy kamień milowy w pracy kompozytora spadł w 1964 roku. Trzydziestoletni muzyk wyprodukował album „Getz/Gilberto”. Jazzowy krążek w wydaniu Stana Getza i Joao Gilberto przyniósł mu pierwszą statuetkę Grammy, a sam album uczynił najlepiej sprzedającą się płytą.

 

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.hollywoodreporter.com/news/music-producer-phil-ramone-ray-charles-frank-sinatra-425444 http://www.muzoteka.pl/2013/03/31/phil-ramone-nie-zyje.html


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry