Komiksowe „Gwiezdne Wojny” we wrześniu w U.S.A

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, PRASA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Niby nic w tym nadzwyczajnego, w końcu komiksów z uniwersum z odległej galaktyki ci u nas dostatek. Teraz chodzi jednak o całkiem inne zeszyty. Historie, które wcześniej nie ukazywały sie w takiej formie. Już niebawem wyjdzie komiks oparty o oryginalne „Gwiezdne Wojny”.

694px-Star_Wars_Logo.svg

Pomysł pochodzi z 1974 roku i nigdy nie został zrealizowany w pierwotnej postaci. George Lucas wprowadzając do niego poprawki oraz modyfikacje zaprezentował widzom w kinie „Gwiezdne Wojny 4: Nowa Nadzieja”, ale oto przyszła pora na ujawnienie fanom cyklu oryginalnego pomysłu. Wprowadzeniem w życie projektu zajmują się J.W Rinzler oraz Mike Mayhew, zaś wydaniem Dark Horse Comics.

Fabuła cyklu ośmiu komiksów ma opowiadać o starszym Luke Skywalkerze. W tej historii znany z filmu mężczyzna jest generałem Jedi, a Han Solo… to dwumetrowy, jaszczuropodobny kosmita. Całość ma obfitować w romantyczne sceny miłosne, akty odwagi rodem z legend o rycerzach i oczywiście widowiskowe walki ze złymi Sithami.

George Lucas długo kazał się namawiać na realizację swojego konceptu. Mimo, iż podchodzi do niego z dużym uczuciem, niełatwo było Rinzlerowi namówić go do realizacji marzenia. Pierwszy numer „The Star Wars!” zasili rynek komiksów w Stanach Zjednoczonych we wrześniu tego roku.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://hatak.pl/aktualnosci/filmy/30699/Oryginalny_scenariusz_Gwiezdnych_Wojen_jako_komiks/ http://www.filmweb.pl/news/Oryginalne+%22Gwiezdne+wojny%22+w+wersji+komiksowej-94455

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry