TFI PZU – ponad 20 mld zł wynoszą aktywa netto

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Już ponad 20,147 mld zł wynoszą aktywa netto, którymi zarządza TFI PZU. To efekt konsekwentnej polityki rozszerzania kompetencji inwestycyjnych Grupy PZU oraz budowania pozycji Towarzystwa wśród inwestorów indywidualnych.

„Cieszy mnie skuteczna realizacja strategii polegającej na zmianie filozofii zarządzania aktywami w Grupie PZU. To w dużej mierze dzięki tym działaniom ugruntowaliśmy naszą pozycję na polskim rynku funduszy inwestycyjnych. Nie poprzestaniemy w staraniach o zapewnienie klientom najwyższej jakości produktów inwestycyjnych. Nie mam wątpliwości, że już w niedługim czasie z naszych rozwiązań korzystać będzie wiele instytucji finansowych. Systematycznie zwiększamy pozycję wśród inwestorów indywidualnych” – podkreśla Ryszard Trepczyński, członek zarządu PZU i PZU Życie ds. inwestycji.

fot. Wejście główne do siedziby PZU w Warszawie

fot. Wejście główne do siedziby PZU w Warszawie


Warto przypomnieć, że TFI PZU zaczynało 2012 rok z niecałymi 5,4 mld zł w zarządzaniu. W ciągu zaledwie dwunastu miesięcy zdołało jednak potroić swoje aktywa, które na koniec roku wyniosły 15,4 mld zł. Wtedy też po raz pierwszy w historii doszło do zmiany na pozycji lidera polskiego rynku funduszy inwestycyjnych pod względem wartości aktywów netto w zarządzaniu. Teraz wiele wskazuje na to, że ta pozycja pozostanie niezagrożona. Poza procesem „ufunduszowienia” wzrost aktywów możliwy był dzięki zapewnieniu dostępu do produktów TFI PZU szerokiemu gronu inwestorów indywidualnych (w tym celu znacznie rozszerzona została sieć dystrybucji zewnętrznej) oraz pozyskaniu nowych klientów do PPE.

źródło: pzu

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry