Udany rewanż na Szwedach polskich szczypiornistów

AKTUALNOŚCI, PIŁKA RĘCZNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Polacy po bardzo emocjonującym meczu wygrali 22:18 spotkanie eliminacyjne do mistrzostw Europy w piłce ręcznej z reprezentacją Szwecji. Był to udany rewanż za wcześniejszy mecz z tą drużyną, który Polska przegrała. Strat z pierwszego pojedynku nie udało się odrobić, jednak najważniejsze jest zwycięstwo.

sxc

sxc


Po pierwszej połowie było 12:10 dla Polski. W drugiej biało-czerwoni dołożyli dziesięć trafień, na co Szwedzi odpowiedzieli ośmioma bramkami. Ostatecznie nasi reprezentanci wygrali czterema punktami. Znakomity występ w bramce po raz kolejny zanotował Sławomir Szmal.

Rozegrane zostało także spotkanie Holandii z Ukrainą. Nasi wschodni sąsiedzi przegrali 27:23. W grupie sytuacja wygląda następująco: Polska znajduje się na czele z sześcioma punktami. Tyle samo „oczek” mają Szwedzi na drugiej pozycji. Po dwa punkty mają reprezentacje Holandii i Ukrainy. Do mistrzostw awansują dwie pierwsze ekipy z każdej grupy, a także jedna reprezentacja spośród wszystkich trzecich miejsc z najlepszych bilansem.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry