LucasArts zamknięty. Co czeka „star Wars 1313”?

AKTUALNOŚCI, FILM, GRY, KONWERGENCJA, MEDIA, ROZRYWKA

Studio z Myszką Miki po wykupieniu marki Georga Lucasa zajęło się porządkami w nowym nabytku. Wiele zmian przeszedł LucasFilm, ale to nic w porównaniu z tym, co czeka LucasArts. Disney zdecydował o zamknięciu studia produkującego gwiezdnowojnowe gry. Zapowiedziane wcześniej projekty anulowano, a ekipa prowadząca prace nad nimi została z wypowiedzeniami.

694px-Star_Wars_Logo.svg

Disney nie obszedł się łaskawie z LucasArts. Tak radykalnego kroku nie podjęto bezzasadnie. Studio produkując gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen od dawna walczyło z poważnymi problemami finansowymi. Produkcje wypuszczane na rynek nie zaliczały się także do najlepszych. Przejmując LucasFilm Disney zapowiedział, że nie interesują go duże produkcje. Woli raczej skupić sie na wersjach mobilnych oraz społecznosciowych. LucasArts będzie już tylko sprzedawało licencje do gier, ale nie jest wykluczone, że zapowiedziane „Star Wars 1313” i „Star Wars: Firs Asslaut” gracze kiedyś poznają. Oczywiście najpierw Disney musi uznać je za opłacalne.

Na „do widzenia” Raven Software udostępni kody źródłowe „Jedni KnightII: Jedi Outcast” i „Jedi Knight: Jedi Academy”. Uznawane za jedne z najlepszych gier tego uniwersum są obecnie Open Source.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://gry.gadzetomania.pl/2013/04/04/koniec-legendy-disney-zamyka-lucasarts-codalej-ze-star-wars-1313 http://www.edge-online.com/news/disney-to-close-lucasarts/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry