Młode Polki mistrzyniami Europy

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

Polskie kadetki (do lat 18) zdobyły mistrzostwo Europy w piłce siatkowej. Ostatni taki sukces nasz kraj odniósł dwanaście lat temu w składzie z m.in. młodą Agatą Mróz i Katarzyną Skowrońską. Teraz w finale, który odbył się w Czarnogórze, dziewczyny pokonały Włoszki.

Mecz nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Polek. Dość łato przegrały dwa pierwsze sety. W siatkówce popularne jednak jest porzekadło, że jeśli meczu nie wygrywa się w trzech setach, to przegrywa się go 2:3. Tym razem doświadczyły tego Włoszki, które po dobrym początku, przegrały później dwie partie po czym doszło do tie-breaka.

W dodatkowej partii siatkarki Italli po raz kolejny odskoczyły na wynik 6:2. Polki zdołały jednak się podnieść i wyrównały stan meczu. Później walka toczyła się punkt za punkt. Na końcu Polki dzielnie wybroniły trzy piłki meczowe, po czym zawodniczki reprezentacji Włoch zepsuły zagranie i to nasze zawodniczki cieszyły się ze złota.

Większość siatkarek mistrzyń Europy składa się z zawodniczek sosnowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.