Ptasia grypa w Chinach

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

W Chinach ponownie pojawił się problem ptasiej grypy. Wirusem zostało zarażonych 21 osób, z czego 8 nie żyją. Jedną z ofiar był 48-letni mężczyzna z prowincji Jiangsu, który zajmował się transportem drobiu.

Nowa odmiana wirusa ptasiej grypy niepokoi wspólnotę międzynarodową. Środki ostrożności zastosowały już Hongkong, Japonia oraz Wietnam. Na lotniskach specjalnego regionu ChRL, pasażerowie mają informować personel, jeśli zauważą niepokojące objawy. Natomiast w Japonii pojawiły się plakaty, które informują pasażerów wracających z Chin, aby przebadali się, po stwierdzeniu niepożądanych symptomów. Władze Wietnamu zabroniły importu drobiu z Chin.

© Darren Baker/ fotolia

© Darren Baker/ fotolia

Przywódcy Chin nadal badają wirus H7N9 oraz zapowiadają, że będą podawać wszystkie wiadomości do opinii publicznej.

Wirus pojawił się po raz pierwszy w 2003 roku. Z powodu ówczesnego zarażenia ptasią grypą, zmarło na świecie 360 osób, poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia. Aktualnie WHO tłumaczy, że chorobą można zarazić się wyłącznie od zwierzęcia, więc nie ma zagrożenia epidemią. Wśród pracowników naukowych wystąpiły obawy  przed groźniejszą mutacją wirusa.

 

JW

Autor: Joanna Wińczewska

Źródło: pl.euronews.com/www.polskieradio.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry