Borussia podnosi się z kolan

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

To była niezwykła noc w Dortmundzie, a wydarzenia, które miały miejsce na stadionie, śmiało można nazwać cudem. Gospodarze dokonali rzeczy, która wydawała się już praktycznie nierealna, a jednak udało się i to Borussia Dortmund zagra w półfinale Ligi Mistrzów.

W 25. minucie wynik meczu otworzył Joaquin z Malagi, chociaż to gospodarze przez zdecydowaną część gry dominowali. Przed przerwą stan meczu zdołał wyrównać Robert Lewandowski po znakomitym podaniu od Reusa.
uefa_champions_league_logo_2921
W drugiej połowie również piłkarze z Dortmundu częściej byli przy piłce i stworzyli kilka świetnych akcji. Znakomicie dysponowany w bramce był jednak Caballero. Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak w końcowej fazie meczu. Najpierw w 82. minucie Eliseu zdobył gola dla gości i wydawało się, że sprawa awansu jest już przesądzona, bo Borussia potrzebowała w tym momencie dwóch trafień. Kiedy wydawało się, że gospodarze są już pozbawieni wiary, w 90. minucie udało się zdobyć bramkę na 2:2. Piłkarze Borussii szybko wznowili grę i chwilę później strzelili kolejną bramkę, dzięki której wywalczyli upragniony awans.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry