Real w półfinale Ligi Mistrzów

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Wtorkowe ćwierćfinały obfitowały w niesamowite emocje. Nie tylko jednak za sprawą meczu w Dortmundzie, lecz także spotkania w Stambule, gdzie Galatasaray wygrało 3:2 z Realem Madryt. Przewaga z pierwszego meczu pozwoliła jednak „Królewskim” awansować do półfinału rozgrywek.

Jako pierwszy do siatki trafił Cristiano Ronaldo i w dwumeczu Real wygrywał już 4:0. Klub z Madrytu wydawał się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Działo się tak jednak do 57. minuty, w której to Eboue strzelił wyrównującą bramkę potężnym uderzeniem z szesnastego metra. Golkiper „Królewskich” nie miał żadnych szans.

Od tamtego momentu gospodarze złapali wiatr w żagle. W 70. minucie spotkania Sneijder strzelił drugiego gola, a ledwie dwie minuty później pięknym zagraniem piętką do siatki trafił Didier Drogba. Było 3:1 dla Galatasaray, które potrzebowało jeszcze dwóch bramek, by myśleć o ewentualnym awansie. Tuż przed końcem meczu formalności dopełnił jednak Ronaldo, który strzelając drugiego gola w tym spotkaniu, ustanowił wynik meczu na 3:2 (5:3 dla Realu w dwumeczu).