Stark zawieszony za błędy w meczach LM

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Niemiecki arbiter Wolfgang Stark został odsunięty od prowadzenia meczów w Lidze Mistrzów do końca tego sezonu. Taką decyzję podjęła UEFA po skargach, które spłynęły na sędziego po ostatnim meczu Barcelony z PSG.

Paryżanie narzekali na to, że sędzia dał się nabrać na symulowanie w polu karnym Sancheza. Pamiętamy, że arbiter podyktował „jedenastkę” po której padła bramka. Niemca winiono także za nieprzerwanie meczu w momencie poważnego zderzenia Jordi Alba’y i Javiera Mascherano.

sxc

sxc


Najwięcej zamieszania wytworzyło się jednak wokół Zlatana Ibrahimovicia i strzelonej przez niego bramki. Powtórki wyraźnie wskazują, że reprezentant Szwecji był na pozycji spalonej. Gol został jednak uznany, a na Starka spłynęła fala krytyki. Barcelona złożyła zażalenie do UEFA.

Komitet techniczny do spraw sędziowskich, któremu przewodniczy były arbiter Pierluigi Collina, podjął decyzję o odsunięciu Wolfganga Starka od prowadzenia spotkań Ligi Mistrzów w tym sezonie. Trudno powiedzieć jak dalej potoczy się ta sprawa.

A.Bielatowicz

zrodlo:
uefa.com

Powiązane wpisy

  • kibic

    Jak zwykle idiotyczna UEFA nic nie zrobi. Odsunęli go od liczby 0 meczów (bo pewnie tyle miał sędziować jeszcze w tym sezonie LM). Swoją drogą jak nie będą zawieszać sędziów skutecznie za popełnione błędy, to dalej będą się trafiać tacy sędziowe jak ten turek z meczu Manchester-Real. A może jak by kilku zawiesili to by doszli wreszcie do jedynego słusznego wniosku, że sędzia techniczny powinien mieć wgląd do zapisu wideo i byłoby po sprawie.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry