Awans Barcelony, „spacer” Bayernu – poznaliśmy dwóch kolejnych półfinalistów Ligi Mistrzów

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

W środowy wieczór poznaliśmy dwóch kolejnych półfinalistów Ligi Mistrzów. Do Borussii i Realu Madryt dołączyła Barcelona i Bayern Monachium.

FC Barcelona w rewanżu z Paris Saint-Germain zremisowała 1:1. W pierwszym meczu także padł remis, jednak w ogólnym rozrachunku zadecydowały bramki strzelane na wyjeździe. Na Camp Nou wynik meczu otworzył Javier Pastore w 50. minucie. Jednocześnie dał nadzieję gościom na awans. W 71. minucie wyrównał jednak Pedro. Do końca pojedynku sytuacja już nie uległa zmianie.
uefa_champions_league_logo_2921
W drugim meczu Bayern ponownie pokonał Juventus, tak samo jak w pierwszym meczu, 2:0. Spotkanie było wyrównane, zwłaszcza w pierwszej części gry. Juventus miał swoje szanse, jednak nie potrafił ich wykorzystać. Pierwsza bramka dla Bayernu padła po wyraźnym błędzie Buffona, a jej autorem był Mandzukic. W samej końcówce drugiego gola dla Bawarczyków strzelił Pizarro.

Ty samym w półfinałach mamy dwie ekipy z Hiszpanii, a także dwie z Niemiec.