Legia lepsza w klasyku

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Jeszcze nie tak dawno mecze, w których Wisła Kraków grała z Legią Warszawa elektryzowały całą piłkarską Polskę, a co ważniejsze, zazwyczaj były to spotkania na szczycie. Tym razem tak nie było, bo lider mierzył się z dziesiątą drużyną ligi, jednak dla obu drużyn był to mecz ważny. Przy Reymonta Wisła przegrała 2:1 z warszawską drużyną.
logo-legia-warszawa
„Legioniści” bardzo szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 12. minucie meczu. Jak pokazały jednak powtórki bramka nie powinna zostać zaliczona. Artur Jędrzejczyk, który asystował przy bramce Dwaliszwilego, wygarnął piłkę już zza linii końcowej. Nie widzieli tego sędziowie. Cztery minuty później natomiast było już 2:0 dla gości. Autorem bramki był ten, który wcześniej nieprawidłowo asystował, czyli Artur Jędrzejczyk.

Wisła zdołała odpowiedzieć dopiero w 87. minucie bramką zdobytą przez Daniela Sikorskiego, który umieścił futbolówkę w bramce po pięknym szczupaku. Gol kontaktowy był jednak wszystkim, na co było stać „Białą Gwiazdę” w tym meczu. Ostatecznie Legia zdobywa trzy punkty i wygrywa na stadionie Wisły po raz pierwszy od 1997 roku.