IGN Pro League w rękach Blizzarda

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, TECHNOLOGIE

Studio odpowiedzialne za wielkie i znane produkcje jak StarCraft czy World of Warcraft zwraca  oraz większą uwagę na rozrywkę związaną z e-sportem. Najświeższe informacje z podwórka Blizzarda mówią, że komórka eksportowa IGN, wraz z czołowymi pracownikami w tym Davidem Thingiem i Kevinem Knockiem, stała się własnością twórców Diablo. Nowy właściciel ma zamiar wykorzystać wiedzę oraz doświadczenie nowych pracowników do ulepszenia własnych projektów. Technologia posłuży jako fundament do wykreowania czegoś nowego.

sxc

sxc

Platforma IPL powstała dwa lata temu. Jej celem była organizacja turniejów m.in w StarCraft czy League of Legends. Odzew ze strony graczy do najmniejszych nie należał. W szranki stawali najlepsi z najlepszych, ścierały się zgrane teamy, widzów nie brakowało. Kiedy więc anulowano 6 sezon IGN Pro League, pojawiły się głosy, że nadszedł kres e-sportowych turniejów. Platforma IGN-u, jak mówi Kevin Knocke, nie dysponowała środkami finansowymi umożliwiającymi rywalizację z rozgrywanymi meczami.

Ekipa ma współpracować z właścicielami nowego domu, ale nie padły dotąd żadne słowa, z których można wnioskować czym nowy zespół konkretnie będzie się zajmował.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=76198 http://www.conowego.pl/aktualnosci/blizzard-wykupil-ign-pro-league-9087/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry