Manchester City lepszy od Chelsea w pucharze

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

W półfinałowym pojedynku o Puchar Anglii piłkarze Manchesteru City okazali się lepsi od drużyny Chelsea Londyn. Tym samym londyńczycy nie obronią trofeum z ubiegłego sezonu. Mecz zakończył się rezultatem 1:2.

Od samego początku drużyna Manciniego wydawała się być zespołem lepszym. Piłkarze z Manchesteru stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji pod bramką rywala, co udokumentowali na kilkanaście minut przed końcem pierwszej połowy bramką zdobytą przez Nasriego.

sxc

sxc

Drużyna „Obywateli” doskonale weszła także w drugą część gry bardzo szybko zdobywając drugiego gola, którego autorem był Aguero. Chelsea zdołała później strzelić bramkę kontaktową po pięknym strzale Demby Ba. Było to jedyne trafienie londyńskiego zespołu. Ekipa prowadzona przez Beniteza nie obroni więc FA CUP, który wywalczyła w ubiegłym sezonie.

Manchester City w finale zmierzy się z drużyną Wigan, która w sobotę w drugim półfinale pokonała Millwall 2:0.