Rod Fergusson opuszcza Irrational Games

AKTUALNOŚCI, GRY, MEDIA, ROZRYWKA

Fergusson opuścił swój wcześniejszy dom, Epic Games na rzecz współpracy z Irrational Games. Nie bez przesady jest stwierdzenie, że to dzięki niemu „BioShock: Infinite” przybrał kształty znane odbiorcom na całym świecie. Podniebny schooter zyskał dzięki jego pracy wiele, ale wygląda na to, że pożegnania nadszedł czas. Legendarny producent podkreśla, że jego decyzja nie jest nagła, nikt też nie powinien być nią zdziwiony. Nigdy nie mówił, że ma zamiar na stałe zasilić szeregi Kevina Levine. Po prostu zrobił już to co miał do zrobienia, teraz zapewne rzuci się w wir innego projektu.

irrational-games-logo

Fabuła w grach zawsze ma dla Fergussona wielką wagę. Dlatego każdorazowo stawia ją na czołowym miejscu. Przełożyło się to na współpracę z Irrational Games, któa miała wyłącznie charakter zadaniowy i polegała na ulepszeniu „Infinite” pod względem narracyjnym. Każdy, kto zetknął się z produkcją może ocenić jak mu to wyszło. Developer jeszcze nie wie gdzie pokieruje swoje następne kroki, ale z takim doświadczeniem i reputacją nie będzie mógł mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Siedem lat na pokładzie Epic Games i krótka przygoda z najlepszym tytułem roku są doskonałą pozycją w CV.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.ps3site.pl/rod-fergusson-odchodzi-z-irrational-games/148424 http://www.gram.pl/news/2013/04/09/rod-ferguson-odchodzi-ze-studia-ktore-stworzylo-bioshock-infinite.shtml

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry