Bunt w więzieniu Guantanamo

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

W więzieniu Guantanamo na Kubie, doszło do starcia między strażnikami a więźniami. Funkcjonariusze próbowali przenieść osadzonych z wieloosobowych cel do izolatek. Prawdopodobnie była to próba walki ze strajkiem głodowym.

freedigitalphotos.net

freedigitalphotos.net


Osadzeni bronili się improwizowaną bronią, po to by nie zostać przeniesionym do izolatek. Strażnicy wykorzystali ostrą amunicję do stłumienia więźniów. W starciu poszkodowany został tylko jeden więzień, nie odniósł poważnych obrażeń.

W amerykańskiej bazie strajk trwa od lutego. Był protestem na konfiskate rzeczy osobistych oraz domniema się, że wieźniowie mieli być źle traktowani podczas przeszukiwania cel. W głodówce bierze udział większość więźniów, choć władze więzienia podają, iż tylko 43 osadzonych głoduje, a 11 jest dokarmianych przez rury wprowadzane przez nos do żołądka.

Więzienie przetrzymuje 166 mężczyzn, podejrzewanych o udział w akcjach terrorystycznych. Większość z nich znajduje się w Guantanamo od 11 lat, bez postawionych zarzutów. Więzienie miało zostać zamknięte, lecz sprawa ucichła.

JW

źródło:HuffPost/Y!News

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry