GPW na nowym systemie transakcyjnym UTP

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GIEŁDA, GOSPODARKA, POLSKA

Notowania podczas pierwszej sesji giełdowej na nowym systemie transakcyjnym UTP przebiegły prawidłowo i zgodnie z nowym harmonogramem – sesja dla rynku kasowego rozpoczęła się o godz. 9:00, a dla rynku terminowego o godz. 8:45; sesja na obu rynkach zakończyła się o godzinie 17:05.

sxc

sxc


– Brak zakłóceń w przebiegu pierwszej sesji jest świadectwem tego, że ponad dwuletnia wspólna praca Giełdy, domów maklerskich oraz wszystkich innych instytucji działających na polskim rynku kapitałowym, przyniosła bardzo dobre efekty. Teraz należy utrzymać wysoką sprawność systemu i skoncentrować wysiłki na biznesowym wykorzystaniu jego możliwości. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt, zarówno po stronie Giełdy, jak i uczestników rynku – powiedział Adam Maciejewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Chciałbym pogratulować GPW z okazji pierwszego dnia notowań z użyciem systemu UTP stworzonym przez NYSE Technologies. Zaangażowanie Giełdy i jej współpraca z zespołem NYSE Technologies była warunkiem dzisiejszego sukcesu wdrożenia platformy, która będzie wspierać krajową i międzynarodową strategię GPW – powiedział Dominique Cerutti, Wiceprezes Zarządu NYSE Euronext.

Na koniec sesji na GPW notowane były 1 882 instrumenty, a indeks WIG obejmował 347 spółek. Całkowite obroty akcjami na dzisiejszej sesji wyniosły 752,8 mln zł.

System UTP zastąpił Warset, który działał na warszawskiej giełdzie od 17 listopada 2000 roku. Na koniec pierwszej sesji przy użyciu poprzedniego systemu transakcyjnego na GPW notowane były 352 instrumenty finansowe, a indeks WIG obejmował 121 spółek. Całkowite obroty akcjami wyniosły 134,4 mln zł.

źródło: GPW

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry