Mike Patton podbije Wrocław z Tomahawkiem

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

W ramach 13 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu zagości Mike Patton z jednym ze stworzonych przez siebie projektów – grupą Tomahawk. Koncert w klubie festiwalowym „Arsenał” jest częścią europejskiej trasy zespołu promującą najnowszą płytę „Oddfellows”. Postój 22 lipca, to jedyna i jednocześnie pierwsza okazja w tym roku aby zobaczyć występ formacji na żywo.

sxc

sxc

Od ostatniej płyty („Anonymous”) minęło 6 długich lat. Wreszcie w minionym roku zespół przypomniał o sobie, zapowiadając wydanie czwartego krążka. W maju 2012 Patton powrócił do współpracy z Tomahawk, a już w styczniu płyta trafiła do sprzedaży. Album, określany przez samych twórców klaustrofobicznym i przestronnym zarazem, od początku zyskał sympatię fanów i przychylność krytyków. Każdy z 13 utworów prezentuje zupełnie inny klimat, nie jest to jednak równoznaczne z misz maszowym chaosem. Mroczne brzmienia z przebłyskami światła oraz głębokim głosem wokalisty czynią z „Oddfellows” wspaniałą całość.

To juz druga wizyta muzyka w Polsce. Pierwszy raz wystąpił na Wyspie Słodowej z Mondo Cane i własnymi interpretacjami włoskich przebojów lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1605 http://www.spin.com/articles/tomahawk-oddfellows-interview-mike-patton-duane-denison-stream

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry