Nieudany eksperyment w Ekstraklasie

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT

Arbitrzy bramkowi w polskiej lidze pojawili się w listopadzie 2012 roku. Od początku ta innowacja wprowadzona wcześniej w zachodnich ligach i europejskich pucharach wzbudzała sporo kontrowersji. Po kolejnych błędach sędziowskich w ostatniej kolejce, zdecydowano się na wycofanie sędziów bramkowych w meczach polskiej ligi.

sxc

sxc


O decyzji w poniedziałek poinformował Zbigniew Przesmycki, Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN. Jak tłumaczy eksperyment nie powiódł się. Wszystko zostało skonsultowane z prezesem Zbigniewem Bońkiem. Od najbliższej kolejki Ekstraklasy sędziów tych już nie będzie.

Na taki rozwój sytuacji wpływały różne błędne decyzje arbitrów, jednak o wszystkim zadecydował błąd z ostatniego spotkania Wisły z Legią, gdzie sędzia nie dostrzegł ewidentnej sytuacji, w której piłkarz warszawskiego klubu, Artur Jędrzejczyk, wygarnął piłkę już zza linii końcowej boiska. Akcja nie została jednak przerwana, a po podaniu padła bramka i wypatrzyła wynik spotkania. Wszystko powinien natomiast widzieć arbiter bramkowy, który stał dosłownie pół metra od futbolówki.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry