Vlad Palownik uderza ponownie.

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Historia rumuńskiego księcia zwanego Drakulą znana jest chyba każdemu. Większość ludzi zna też gotycką powieść Stokera, której osnową fabuły była legenda o wampirze zamieszkującego niegdyś tamtejsze tereny. Obydwie postaci od zawsze były łączone i stanowiły inspirację do wersji kinowych oraz drukowanych. Historia bohatera narodowego Rumunii ożyje jeszcze raz w rękach Garego Shore’a (reżyser), Matta Sazama i Burka Sharoless’a (scenariusz). W roli głównej Luke Evans  („Hobbit”: Pustkowie Smauga”)

sxc

sxc

Filmy z motywami wampirycznymi raczej nigdy się nie znudzą. Stworzenia lubujące się w krwi mają dobrą passę od czasów „Nosferatu”. Wszystkie części „Zmierzchu” jedynie podbiły zainteresowanie, przedstawiając monstra w nieznanym dotąd świetle. Po tych wszystkich opowieściach przyszedł czas na zdarcie mitycznych otoczek. Palownik ukaże się nam nie jako żądny posoki wampir, ale człowiek rozdarty pomiędzy lękiem przed diabłem i ogniem piekielnym, a miłością do ludu oraz obowiązkami wobec kraju.

Początkowo produkcja miała nosić tytuł „Dracula: Year Zero”, ale pojawiły się pewne problemy związane z budżetem. Projektem chciał zająć się Alex Proyas, ale w końcu trafił w ręce debiutanta, Garyego Shore’a.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.filmweb.pl/news/Luke+Evans+zakosztuje+krwi+jako+Dracula-94650 http://variety.com/2013/film/news/dracula-luke-evans-universal-818664/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry