Jastrzębski Węgiel z brązem

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

Siatkarza z Jastrzębia pewnie pokonali drużynę Delecty Bydgoszcz 3:0 przed własną publicznością i mogli cieszyć się ze zdobycia trzeciego miejsca w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi mężczyzn.

Bydgoszczanie wiedzieli, że muszą wygrać na Śląsku, jeśli chcą myśleć o dalszej walce. Gospodarze jednak do tego nie dopuścili. Dwa pierwsze sety wygrali do siedemnastu. W trzecim natomiast zdemolowali rywala wygrywając do czternastu.

Siatkarze z Górnego Śląska byli wyraźnie lepsi w każdym elemencie gry. Goście natomiast tylko na chwilę zdołali powalczyć z rywalem na równym poziomie, kiedy w drugim secie w pewnym momencie prowadzili 9:6. Passa jednak nie trwała długo, bo Jastrzębie bardzo szybko dogoniło rywala i później powiększało przewagę.

Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:17, 25:14)
Stan rywalizacji: 3:1 Jastrzębskiego
Składy:
Jastrzębski: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Violas
Delecta: Antiga, Masny, Wika, Konarski, Jurkiewicz, Wrona, Bonisławski (libero) oraz Lipiński, Waliński, Wieczorek